DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Ak Parti İl Teşkilatından Soma turu

AK Parti Genel Merkezi tarafından İl Başkanlığı’na getirilen Berk Mersinli ekibiyle birlikte ilçe turlarına başladı. Bu kapsamda Soma’yı da ziyaret eden Mersinli, Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene’nin yanısıra Soma Kaymakamlığı, Nakliyeciler Kooperatifi, Ege Linyitleri İşletmesi ve Soma Devlet Hastanesi’ni ziyaret etti.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Ak Parti İl Teşkilatından Soma turu

Soma Belediyesi’nde gerçekleşen buluşmada konuşan Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, “Ekibiyle birlikte göreve başlar başlamaz il başkanımız kolları sıvadı. İşimiz çok Manisamız hizmet bekliyor. Bugüne kadar çok büyük hizmetlere imza atıldı. Şimdi de il başkanı olarak görev Berk Başkanımıza düştü. Nöbet sırası onda. İnşallah çok daha verimli çalışmalara imza atar.” dedi.
Ak Parti İlçe Başkanı Şeref Kavruk ise İl Yönetimini Soma’da görmekten dolayı mutlu olduklarını dile getirerek ziyaretlerinden ötürü teşekkür etti. 
“REFERANDUM ÇALIŞMALARINI HIZLANDIRDIK”
Ak Parti İl Başkanı Berk Mersinli ise “İlçelerimizle beraber olalım istedik. 17 ilçemizi ziyaret ederek sorunları dinleyeceğiz. Gündem yoğun hızlı bir çalışma yapmamız gerekiyor. Önümüzde bir referandum süreci var. Milletimizin referandumla ilgili beklentisi çok büyük. Yapılan istatistiki araştırmalar referandum halk oylamasıyla ilgili halkın yüzde 95’inin algısının güçlü olduğu yüzde 82’sinin de seçime mutlaka katılacak olduğunu gösteriyor. Biz inşallah Manisa’dan Türkiye ortalamasına yakın bir netice bekliyoruz. Başarılı olacağımızı düşünüyoruz. İyi bir il yönetimi oluşturduk. Başta Soma Belediye Başkanımız Hasan Ergene olmak üzere Belediye Başkanlarımızın 11’i de çok çalışan başkanlarımız. Soma’da zaten bunun karşılığını veriyor, 3. dönemi başkanımızın. Teşkilatlarımız diri, gençlik ve kadın kollarımız sahada. Pazartesi gününden itibaren referandum süresince görev alacak teşkilat mensuplarımızın eğitimlerine başlıyoruz. İlçe Teşkilatlarımız, gençlik kollarımız, belediye meclis üyelerimiz, mahalle başkanlarımızın halk oylaması süresince yapmaları gereken çalışmalarla ilgili 10 günlük bir eğitim çalışması yapacağız. Bununla ilgili Arge ve Tanıtım Medya birimimiz çalışmalarını tamamladı. Kitapçıklarımız basıldı. Tüm ilçelerimiz gibi Soma’da bu eğitimlerden nasibini alacak. Biz Soma Teşkilatımızdan, Belediye Başkanımızın, belediye meclis üyelerimizin çalışmalarından ve onların uyumundan çok memnunuz. Gerçekten örnek bir teşkilat.” dedi. 
“CENGİZ BEY HİZMET YAPMAK YERİNE HİZMET YAPIYOR ALGISI YANSITIYOR”
Soma’nın ciddi manada bir maden kazası geçirdiğine dikkat çeken Mersinli, 
“Tüm Türkiye bu noktada kenetlenmişti. Teşkilatlarımız, belediyemiz ve kamu kurumlarımız çok ciddi bir şekilde halkımızın yanında yer aldı. Bu acıya sahip çıkma noktasında iyi bir imtihan verdiler. Sonrada yavaş yavaş yaralar sarılmaya başlandı. Allah nasip kısmet ederse önce referandumda iyi bir netice alıp halkımızın beklentisini karşılayıp Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımıza yardımcı olacak bir netice alıp, ardından da Büyükşehir hedefimiz var. Büyükşehir Ak partide olmazsa Manisa’nın hizmet alamadığını ve aldığı hizmetlerin nasıl olduğunu görüyoruz. Yapıcı ve Manisa’ya faydalı bir muhalefette oluşturacağız. Bununla ilgili Büyükşehir grubumuzu da ciddi bir şekilde harekete geçirdik. Farklı stratejilerimiz de olacak. Çünkü sayın Cengiz Bey hizmet yapmak yerine hizmet yapıyor algısını çok iyi yansıtıyor. Bunun milletimizde farkında işte Soma sokaklarından geçerken de Somalılar farkında. İnşallah Büyükşehirimizi alıp Hasan Ergene Başkanımın bugüne kadar yaptıkları güzel çalışmaları daha da faydalı hale getirme gösterebilmek adına yoğun bir çalışma yapacağız.” dedi. 
Ardından Belediye Başkanı Hasan Ergene İl Başkanı Berk Mersinli’ye Soma’nın simgesi madenci heykeli takdim etti. 
KURUMLARI ZİYARET ETTİ
Ak Parti İl Başkanı Berk Mersinli, İl Yöneticileri, Soma Belediye başkanı Hasan Ergene, İlçe Başkanı Şeref Kavruk ve partilileriyler birlikte Soma’da bazı kurumlarla da temasta bulundu. İlk olarak Soma Nakliyeciler Kooperatifi Başkanı Mehmet Yağcı’yı ve yönetimini ziyaret eden Mersinli ardından Soma Kaymakamı Ahmet Altıntaş, Soma Devlet Hastanesi Başhekimi İlker Çokboz ve ELİ Müessesesi Müdürü Hakkı Duran’ı da ziyaret etti. 

YORUM YAP