DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

BELEDİYENİN KAPILARINI SÖKEREK KOLTUĞA OTURDU

31 Mart seçimlerinde adeta sandıkları patlatarak Cumhuriyet Halk Partisi’nde Soma Belediye Başkanı seçilen Sercan Okur mazbatasını alarak makama oturdu. Devir teslim töreninde eski başkan Ali Tulup’tan görevi devralan Soma Belediye Başkanı Sercan Okur makam kapısını sökerek seçim öncesinde verdiği sözünü tuttu.

Yayınlanma Tarihi : Google News
BELEDİYENİN KAPILARINI SÖKEREK KOLTUĞA OTURDU

31 Mart seçimlerinde adeta sandıkları patlatarak Cumhuriyet Halk Partisi’nde Soma Belediye Başkanı seçilen Sercan Okur mazbatasını alarak makama oturdu. Devir teslim töreninde eski başkan Ali Tulup’tan görevi devralan Soma Belediye Başkanı Sercan Okur makam kapısını sökerek seçim öncesinde verdiği sözünü tuttu.

Devir teslim töreni ilk olarak Cengiz Topel Meydanında Atatürk Anıtı’na Cumhuriyet Halk Partisinin çelenk sunmasıyla başladı. Törende Soma Belediye Başkanı Sercan Okur, CHP İlçe Başkanı Levent Elbinsoy, Kadın Kolları Başkanı Nilgün Demirhan ve Gençlik Kolları Başkanı Tuna Alev Atatürk Anıtına çelenk sundu.

CHP ROZETİNİ ÇIKARARAK LEVENT ELBİNSOY’A TESLİM ETTİ
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşısın okunmasının akabinde Soma Belediyesi önünde törene katılan kalabalığa seslenen Soma Belediye Başkanı Sercan Okur, “Öncelikle, Belediye Başkanım Sayın Ali Tulup’a görev süresi boyunca ilçemize yaptığı hizmetler ve Somamıza kattığı değerler için sizlerin huzurunda yürekten teşekkür ediyorum. Somamızın refahı için çalışmış ve emek vermiş geçmiş dönem tüm belediye başkanlarımızı minnetle, ebediyete intikal etmiş merhum belediye başkanlarımızı ise özlemle anıyorum. Daha güzel bir Soma mümkün diyerek çıktığım ve adım adım yürüdüğüm bu yolda yokluğuma ve yorgunluğuma katlanan sevgili eşime ve biricik oğluma, geniş aileme, ilçe Başkanım Levent Elbinsoy’a, Kadın Kolları Başkanım Nilgün Demirhan’a, Gençlik Kolları Başkanım Tuna Alev’e, Yönetim Kurulu üyelerime, Milletvekillerime, Meclis Üyelerime, yerel seçim sürecinin fedakâr emekçilerine, komşularıma ve can dostlarıma canı gönülden teşekkür ediyorum. Hep birlikte güzel ve seviyeli bir seçim dönemi geçirdik. Seçim sürecinde kin ve nefret değil; sevgi, saygı ve centilmenlik ön plandaydı. Bu nedenle seçime giren tüm aday arkadaşlarıma, siyasi partilerin yöneticilerine, üyelerine ye sempatizanlarına teşekkür ediyorum. Sahsıma ve belediye meclis üyeliğine aday olan arkadaşlarıma verilen güçlü desteğin ve gösterilen teveccühün farkındayım. Seçimden önce öz verdiğim üzere, sizlerin huzurunda parti rozetimi çıkarıyor ve si Sayın İlçe Başkanımıza emanet ediyor ediyorum.”

“HERKESİN BAŞKANI OLACAĞIM”
Sayın İlçe Başkanım her zaman taşımaktan onur duyduğum bu rozet ben görev yaptığım süre zarfında size emanettir. Ben bundan sonra sadece Cumhuriyet Halk Partisinin değil tüm Somalıların ve herkesin başkanı olacağım. Kimseyi kimseden ayırmadan, Particilik ve hemşehricilik yapmadan, Haktan ve hukuktan ayrılmadan, Yeteneğe ve liyakate önem vererek, Sevgi ve saygı çerçevesinde başkanlık yapacağım. Bu kaybedeni olmayan bir seçimdi. Bana düşen görev bugünden sonra seçimi kazananın Soma olduğunu ispatlamaktır. Sizlerin verdiği güç sayesinde bize duyduğunuz güvene layık olacağız. Herkesin bize yol göstereceği, yardım edeceği, Soma halkının da sürekli bizimle birlikte olacağı, herkesin mutlu ve huzurlu yaşayacağı bir Soma’yı inşallah hep birlikte inşa edeceğiz. Hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.

MAKAM ODASININ KAPILARINI SÖKTÜ
Soma Belediye personelinin kapıda karşıladığı Soma’nın yeni beledşye başkanı Sercan Okur makama geçerek Ali Tulup’tan makamı devraldı. İlk icraat olarak eline matkabı alan Soma Belediye Başkanı Sercan Okur, makam kapılarını sökerek Soma Belediyesi’nin tüm vatandaşların belediyesi olduğuna dikkat çekti.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.