DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

RAMAZAN AYI ÖNCESİ KASAPLAR DENETLENİYOR

Soma Belediyesi Zabıta Müdürlüğü denetim ekipleri ilçe sınırları içerisinde bulunan 20 adet kasap ve 4 adet zincir markete ait kasap reyonunu denetimini gerçekleştirdi. 2 işyerinde menşei belli olmayan ürünler tespit edilirken 1295’er TL cezai işlem uygulandı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
RAMAZAN AYI ÖNCESİ KASAPLAR DENETLENİYOR

Denetimde öncelikle iş yerinin genel hijyen ve sanitasyonu, lavaboların temizliği, el yıkama temizliği açısından sabunluk ve tek kullanımlık havlu peçete, iş yerine ait kapaklı ve poşetli temiz çöp kovası, iş güvenliği açısından eczadolabı ve yangın tüpünün bulundurulup bulundurulmadığı, çalışan personellerin önlük vb. temizliği ve hijyen belgelerinin olup olmadığı, İş Yeri Açma ve Çalışma Ruhsatının ve güncel Fiyat Listesinin vatandaşın göreceği yerde asılı olup olmadığı, soğuk hava depolarında bulunan et ve karkas ürünlerinin mühürlü olup olmadığı, dolaplarda muhafaza koşullarının hijyenik ve uygun olup olmadığı kontrol edilmiştir.
Denetlenmiş olan 24 adet iş yerinden 2 adet iş yerinde menşei belli olmayan ürünler tespit edilerek 5326 sayılı Kabahatler Kanununa göre ayrı ayrı 1.295,00’er TL cezai işlem uygulanmış olup toplamda 26,180 kg (26 kg, 180gr) menşei belli olmayan mühürsüz et ve karkas ürünlerine tutanak ile el koyularak uygun şartlarda imha edilmiştir.
Belediye Başkan Ali Tulup “Halkımızın sağlıklı ve uygun şartlarda ihtiyaçlarını temin edebilmesi çin periyodik olarak denetimlerimizi yapmaktayız. Uygu koşulları sağlayan örnek işletmelerimizi tebrik ederiz” ifadelerinde bulundu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.