DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Büyük zaferin 102. yıldönümü Soma'da kutlandı

Somada ilçesinde şehitlikte düzenlenen anma programı, Kaymakam, Garnizon Komutanı, Belediye Başkanı ve Gaziler ve Şehit Aileleri Derneği ile Gaziler Vakfı tarafından şehitler anıtına çelenk sunuldu

Yayınlanma Tarihi : Google News
Büyük zaferin 102. yıldönümü Soma'da kutlandı

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ardından konuşan Garnizon Komutanı Üsteğmen İlker Yağdıran, “Bizlere bu büyük zaferlerin gururunu armağan eden başta ebedi başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere tüm mücadeleye iştirak eden Türk ordusunun kahraman mensuplarını, ordusunu destekleyen asil Türk milletini ve vatanları uğruna hayatlarını feda eden bütün şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz. Ruhunuz şad olsun.” dedi.
Kaymakam Ahmet Altıntaş tarafından şehitlik defterinin imzalanmasının ardından şehit mezarları ziyaret edildi. Soma İlçe Müftüsü Sıddık Durmuş tarafından dua yapıldı. Şehitlerin mezarları ziyaret edilerek karanfil bırakıldı, dualar okundu.
Soma Belediyesi tarafından düzenlenen anma programı kapsamında Ege Linyit İşletmeleri Sosyal Tesisleri’nde şehit ve gazi yakınlarına yemek organizasyonu yapıldı.
Soma protokolü ile gazi ve şehit yakınlarının katıldığı yemekte konuşan Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, “Çanakkale Zaferi’ni bize hediye eden, bu toprakları bize hediye eden ve bu uğurda canlarını veren bütün şehitlerimizi rahmetle, minnetle anıyoruz. Kahraman gazilerimizi de rahmet ve minnetle anıyoruz. Bu toprakları toprak yapan, vatan yapan şehitlerimizdir. Her şeyi onlara borçluyuz.” dedi.

YORUM YAP