DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Bölge ısıtmaya 20 milyonluk yatırım

oma’nın hava kalitesini yükseltmek amacıyla önemli adımlar atan Manisa Büyükşehir Belediyesi, Bölgesel Isıtma Sistemi’nin ilçe genelinde yaygınlaştırılması için çalışmalarını sürdürüyor.
Bu doğrultuda 6 mahalleyi kapsayan yeni bir ihale yapan Büyükşehir Belediyesi, yüklenici firmaya yer teslimini yaptı. Gerçekleştirilecek olan çalışmalarla bölgeye KDV dahil yaklaşık 20 milyon liranın üzerinde yatırım kazandırılacak.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Bölge ısıtmaya 20 milyonluk yatırım

Soma Bölgesel Isıtma Sistemi’ni hem konutlarda hem de ticari alanlarda yaygınlaştırmak amacıyla çalışmalarını sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, Bölgesel Isıtma Sistemi için yatırımlara devam ediyor. Bu kapsamda 6 mahallenin yer aldığı yeni bir ihale gerçekleştiren Manisa Büyükşehir Belediyesi, KDV dahil yaklaşık 20 milyon liralık yatırımla hava kalitesinin yükseltilmesi noktasında önemli bir adım daha atmış olacak. Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu, yüklenici firma yetkilileri ile projenin yer teslimini içeren protokolü imzaladı. Soma Bölgesel Isıtma Sistemi kapsamında gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili bilgi veren Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu, “Bölgesel Isıtma Sistemini devraldıktan sonra Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün talimatlarıyla sistemin yaygınlaştırılması noktasında çalışmalar yapıyoruz. Bu zamana kadar yaklaşık 15 milyon liralık bir yatırım yapmıştık. Bu sistemden Soma halkının daha geniş bir şekilde faydalanması için yeni bir güzergah oluşturarak 6 mahalleyi kapsayan yeni bir ihale yaptık. Bu ihaleyle de KDV dahil 20 milyon liranın üzerinde yatırım gerçekleştireceğiz” dedi.
HEDEFİMİZ 40 BİN ABONEYE ULAŞMAK
Turgutalp Mahallesi’ne giden ana hattın ihalesinin de Ağustos ayı içerisinde yapılacağı bilgisini veren Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu, “Böylelikle yatırım miktarımız 50 milyon liranın üzerine çıkmış olacak. Bu çalışmaları kısa sürede tamamlamayı hedefliyoruz. Başkanımız Cengiz Ergün’ün de hassasiyet gösterdiği bu önemli çalışmamızda hedefimiz 2-3 sene içerisinde Soma genelinde 40 bin aboneye ulaşarak vatandaşlarımıza hizmet edebilmek. Bu çalışmalarla vatandaşlarımızın daha rahat ısınmasına ve hava kirliliğinden kurtulmalarına yardımcı olacağımızı düşünüyorum. Vatandaşlarımıza hayırlı olsun” diye konuştu.

YORUM YAP