Soma Yeni Haber Gazetesi

Standard Profil’den Çocuklara İş Sağlığı Güvenliği Bilinci

Standard Profil’den Çocuklara İş Sağlığı Güvenliği Bilinci
121
28 Kasım 2019 - 11:15

Standard Profil, çocukların iş güvenliği konusunda erken yaşta bilinçlenmesi ve yaşamlarının her anında bu farkındalıkla hareket etmeleri için ilkokul öğrencilerine eğitim verdi. Manisa MEB Hatice Görgülü İlkokulu’nda gerçekleşen eğitime 200 öğrenci katıldı.

DÜNYA çapındaki otomotiv markalarına sızdırmazlık profili üretimi yapan Standard Profil Grubu, iş güvenliği bilincinin küçük yaşlardan itibaren aşılanması ve iş güvenliğinin bireylerin hayatının her alanın yayılması amacıyla çocuklara eğitim verdi.

Manisa Hatice Görgülü İlkokulu’nda, gerçekleşen seminerde günlük hayatta çocukların karşılaşabileceği kazalar ve bunları nasıl önleyebilecekleri eğlenceli bir dille anlatıldı.Çocuklar iş sağlığı ve güvenliğini hakkında edindikleri bilgilerle yaşamlarının her anında bu farkındalığa sahip olmak üzere bilinçlendi. Eğitim, Standard Profil Grubu’nu temsilen SP Manisa Çevre ve İş Sağlığı Güvenliği Sorumlusu Emrah Demir ve İSG Yönetmeni Bülent Melik tarafından verildi.

İş sağlığı ve güvenliği kapsamında, kaza olduktan sonra değil, kaza olasılıklarını ortadan kaldırmaya yönelik çalışmalar yapıldığını vurgulayan Emrah Demir, “İnsana verilen değerin bir göstergesi olarak iş sağlığı ve güvenliği konusu hem çalışanlara hem de işverenlere ciddi sorumluluklar yüklüyor. Araştırmalara göre, iş kazalarının yüzde 88’i güvensiz davranışlar yüzünden meydana geliyor. Bu nedenle bireylerin erken yaşta bilinçlenmesi hayatları boyunca yaptıkları işleri sağlıklı ve güvenli olarak yürütmeleri için büyük önem taşıyor. Global çapta faaliyet gösteren bir şirket olarak, bunu temel sorumluluğumuz olarak görüyoruz ve çocukların bu alışkanlığı erken yaşta kazanmalarını istiyoruz. Bu amaçla gelecek nesillerin sağlık ve güvenlik konularında yalnızca ilerideki iş yerlerinde değil, tüm yaşantılarında farkındalık kazanmaları için bu eğitimi gerçekleştirdik” diye konuştu.

Standard Profil Hakkında:
1977 yılında kurulan Standard Profil Otomotiv San. ve Tic. A.Ş.’nin bünyesinde faaliyet gösteren Standard Profil, dünya çapında otomobil sızdırmazları üretimi gerçekleştiriyor. Merkez üssü İstanbul’da olmak üzere Düzce’de ve Manisa’da yer alan toplam 3 fabrikasının yanı sıra Standard Profil, İspanya, Fas, Çin, Güney Afrika, Bulgaristan ve Meksika’da faaliyet gösteriyor.Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: