DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Kaldırım üzerine park eden araç sürücülerine vatandaşlardan mesaj…

Yıllardan beri kanayan bir yara halini alan otopark sorunu en sonunda vatandaşı isyan ettirerek kendi işini kendi görmeye başladı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Kaldırım üzerine park eden araç sürücülerine vatandaşlardan mesaj…

Evlerin çıkış kapısının önlerine kadar park eden araçlar nedeni ile çıkış yapamayan ev sahipleri 155’e haber vermelerine rağmen aldıkları görevliler başka bir görevde, not aldık, ilgileneceğiz gibi sözlerin arkası gelmediği için kendi imkanları ile elle yazdıkları kağıtları araçların camlarına koyarak, kendi kendilerine çözüm aramaya başladılar.
  Özellikle okul yolları önünden başlayarak bütün cadde ve sokak aralarında bulunan kaldırım üzerine park eden araç sürücüleri, engelliler, yaşlılar ve çocukları için ana yollara inmeye teşvik ettikleri ve can güvenliklerini hiçe sayar oldular. Bu kadar vurdumduymaz ve başı boşluğun trafik akışının yanı sıra insanlara da çok büyük zarar verdiğini belirten vatandaşlar, sürücüler yönünden baktıklarında doğru dürüst ne bir otopark ne de araçları park edecek bir alan bulduklarını bildiklerini ancak hatalı parkların gelişigüzel vatandaşın can ve mal güvenliğini tehlikeye atacak şekilde hareket etmelerinin de yasal olmadığını belirterek her gün 155 i aramaktan bıktıklarını söylediler. Şehrin en işlek caddesi olan Atatürk caddesinin yerel yönetimlerinin gözlerinin önünde görülür şekilde olmasına rağmen ikili üçlü parklar ile bile buralardan geçmenin zor olduğunu söyleyerek ara sokaklara bakılmamasının normal kabul edildiğini söyleyerek boş kağıtlara ellerinle yazdıkları “ Sayın sürücü burası yayalara ait kaldırımlardır, araç parklarına değil diyerek hatırlatmada bulunup kendi kendilerine çareler aramaktadırlar. Şehrin en işlek yeri olan 85 evler ve Beş yol hastane içerisi de hatalı parklardan ve kaldırım üzerine park eden en sorunlu bölgeler olmakla beraber, Yunus Emre Ortaokulu civarı bu parklardan en çok muzdarip olan yerlerin başında gelmektedir. Vatandaşların çocuklarını buralarda lojmanlarının önüne salması ise nerede ise imkansız hale gelmiştir.

YORUM YAP