DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Annesinin Dini Nikahlı Eşini Öldüren Sanığa Ağırlaştırılmış Müebbet İsteniyor

Bursa’da, annesinin dini nikahlı eşini 45 yerinden bıçaklayarak öldüren ve Soms’da yakayı ele veren gencin ağırlaştırılmış müebbet hapsi istendi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Annesinin Dini Nikahlı Eşini Öldüren Sanığa Ağırlaştırılmış Müebbet İsteniyor

Bursa’da çıkan dedikodular üzerine annesinin beraber yaşadığı dini nikahlı eşini 45 yerinden bıçaklayarak öldüren 23 yaşındaki katil zanlısının Ağırlaştılmış müebbet hapsi istendi. Savcı, cezada indirim uygulanmamasını istedi.
45 YERİNDEN BIÇAKLAYARAK ÖLDÜRDÜ
Yenikaraman Mahallesi’nde meydana gelen olayda, 23 yaşındaki Savaş T., annesi Hayriye T.’nin dini nikahlı eşi Hamza Deniz’i 45 yerinden bıçaklayarak öldürdü. Olayın ardından kaçan genç, Soma ilçesinde yakalandıktan sonra tutuklandı. Hakkında canavarca hisle ve tasarlayarak kasten adam öldürmek suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istenen Savaş T.’nin duruşmasına Bursa 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesinde devam edildi.
ÇIKAN DEDİKODULAR ÜZERİNE BURSA’YA GİTTİ
Duruşma sırasında daha önceki ifadelerini tekrarlayan Savaş T., olaydan 6 ay önce annesinin evi terk ederek Bursa’da Hamza Deniz ile yaşamaya başladığını ve bu yüzden dedikodular çıktığını kaydetti. Sanık, internette cinayet haberleri okuduktan sonra Hamza Deniz’i öldürmek için Soma’dan Bursa’ya geldiğini söyledi.
”HEDEF ŞAŞIRTMAK İÇİN KAĞIT ARADIM”
Olayda kullandığı suç aleti, bere ve eldiveni İzmir’de terminalden aldığını belirten zanlı, “Bursa’ya erken geldiğim için oyalandım. Annemin saat kaçta işe gittiğini daha önceki konuşmalarımızdan dolayı biliyordum. Sabah erken saatlerde sokakta annemin evi terk etmesini bekledim. Annem evden ayrılmasından sonra eve gittim. Zili çaldım. Hamza cama çıktı, beni görünce içeriye almak istemedi. Ben de askere gideceğimi, helallik almaya geldiğimi söyledim. Kapıyı açtığında elinde sarı saplı ekmek bıçağı vardı. Önümden salona doğru yürüyüp, telefonla benim geldiğimi anneme haber verecekti. Sırtı bana dönük olduğu için arkasından gidip defalarca elimdeki kahve renkli saplı bıçağı defalarca sapladım. Hedef şaşırtmak için kağıt aradım. ‘Yakında seni de alacağım Karadağlı ceylanım’ şeklinde sözler yazıp, hedef şaşırtmak istedim” diye konuştu.
AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPİS CEZASI İSTENDİ
Savcı, sanığın cinayeti canavarca his saikiyle değil, tasarlayarak işlediğini söyledi. Sanık hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep eden savcı, herhangi bir indirim uygulanmamasını istedi. Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar verip, karar için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

YORUM YAP